חגיגות סיום הקיץ - הכן גופך לחורף

ויטמין D עשוי לפתור את הבעיה לילדים רבים שמצטננים בחורף.
במחקר שבוצע ע"י חוקרים מ Massachusetts General Hospital נמצא שתוסף ויטמין D לילדים שאצלם יש חוסר בויטמין יכול להוריד את מספר ההצטננויות לכדי מחצית. במחקר נבדקו 247 תלמידים מכתה שלישית ורביעית
בתחילת המחקר, הייתה רמת ויטמין D הממוצעת כ-7ng/ml.  כמחצית מהילדים (104) קיבלו חלב רגיל ללא ויטמין D והיתר קיבלו חלב יומי מועשר ב300 יחב"ל של ויטמין D. לאחר שלושה חודשים, רמות בדם של הוויטמין בקבוצת הביקורת היו ללא שינוי, ואילו הרמה בקבוצה שקבלה תוספים עלתה לממוצע של 19ng/ml. בתום שלושת החודשים, ההורים של הילדים רואיינו על שכיחות הזיהומים בדרכי הנשימה העליונות - כלומר, הצטננות. הילדים שקבלו תוספי ויטמין D היו מצוננים 50% פחות.

לתקציר המחקר... 

מחקר זה מצטרף לשורת מחקרים בהם נראה שמתן תוסף ויטמין D מונע מחלות חורף למיניהן כמו הצטננויות ושפעת (ראה גם  ויטמין D מונע שפעת A - מחקר כפול סמיות )

אחת ההשערות המנסה להסביר את ריבוי מחלות החורף היא ירידה ברמת ויטמין D עקב אי החשיפה לשמש. ראוי לציין שכאשר מתחילים לקחת ויטמין D, דרוש זמן התייצבות רמתו של כחודשיים שלושה. לכן מי שרוצה להכין גופו לחורף, ראוי שיתחיל לקחת את הויטמין בימים אלו של "חגיגות סיום הקיץ"