ויטמין d וכאבים בפרקי אצבעות הידיים

שלום,
אני בת 28, כ- 8 חודשים שיש לי כאבים בפרקי אצבעות הידיים. לפני שלושה שבועות קיבלתי תוצאות של בדיקת דם לויטמין D והתוצאה היתה 15ng/ml (אני ב"מכבי" שם הרף המינימלי הוא 20). מיד התחלתי לקחת טיפות לפי המינון שקיבלתי מהראומטולוג- 2000 יחב"ל ליום + 1200 מ"ג כדורי סידן ליום ולבצע בדיקה חוזרת בתום 3 חודשים.
הכאבים מלווים אותי כל היום והם מתגברים בעת מאמץ עם הידיים, ובנוסף בקיפול האצבעות יש תחושה כמו של "התנגדות". ביצעתי כל מיני בדיקות שונות שכולן יצאו תקינות- צילום רנטגן, מיפוי עצמות, EMG, ובדיקות דם לבדיקת דלקת כמו רמת ESR, CRP, ודלקת פרקים שגרונית.
1.האם ייתכן שהכאבים בפרקי אצבעות הידיים הם אכן תוצאה של מחסור בויטמין d? האם יש סיכוי שהם יעברו כשאני אגיע לרמה תקינה?
2.האם יש עוד בדיקות שכדאי לעשות בעקבות הגילוי במחסור בויטמין d? למשל בדיקת צפיפות עצם? ללכת לעוד רופאים? (הייתי אצל רופא משפחה, אורתופד, מומחה כף יד וראומטולוג)
3. האם המינון שציינתי בהתחלה הוא בסדר? לפי המחשבון באתר בתום 3 חודשים אני אגיע ל- 35ng/ml , שזה כבר בטווח התקין אבל לא עדיין נמוך?
4. אני מבינה שרמת הויטמין d מתייצבת אחרי 3 חודשים, אבל אחרי כמה זמן בערך אני אמורה להתחיל להרגיש לפחות הקלה, שאני אדע שאני בכיוון הנכון? בינתיים עברו 3 שבועות ואני לא מרגישה שינוי.
אני אשמח לקבל מענה וכל פיסת מידע אם יש משהו שהרופאים אולי "פספסו" או לא חשבו עליו...
תודה רבה!!

.

שלום לך,

1. כן, ייתכן שהכאבים בפרקי אצבעות הידיים הם תוצאה של מחסור בויטמין d. קיים סיכוי שהם יעברו כשתגיעי לרמה תקינה (שימי לב להדגשים).

2. נראה שהלכת לכל הרופאים שצריך. ייתכן שעקב הרמה הנמוכה של ויטמין D יש לך גם אוסטיאופורוזיס. אך לא ידוע לי שכאבים ספציפיים בפרקי האצבעות הם סימפטומים של אוסטיאופורוזיס. החלפת רופא לקבלת דיעה נוספת תמיד יכולה להיות דבר טוב.

3.המינון בסדר. אני רק יכול להציע לקחת אותו עם הארוחה העיקרית. כי על פי מחקר, מתקבלת ספיגה יעילה יותר אם נוטלים את הויטמין עם הארוחה העיקרית של היום.

4.  יש רופאים שנותנים מינון התחלתי חד פעמי של עשרות אלפי יחידות ולאחר מכן מינון ל"תחזוקה שוטפת". אני מציע לקחת 4000 יחב"ל ליום במשך חודש ולאחר מכן לרדת ל-2000 ולעשות בדיקה נוספת בתום שלושת החודשים. אם תראי שהרמה תקינה (מעל 30ng/ml) צריך להמשיך בבירור אצל הרופאים שהיית או רופאים שתחליפי.

גדי

לי יש את אותה

לי יש את אותה התופעה שאת מציינת ,אצלי הבעיה מתחילה בעמוד השדרה הצוארי והכאבים מורגשים בפרקי האצבעות .הטיפול הוא במים חמים , עדיף ג'קוזי תוך פתיחה וסגירת האצבעות . הבעיה הצואר נובעת מלחץ מתמיד על החוליות בצואר כתוצאה מראש מורכן לצפיה בסלולר או מחשב . טיפול מומלץ מאוד הוא דיקור. בהצלחה ולבריאות.
* אגב לי אין בעיה של חוסר בויטמין D .

כאבים במפרקי אצבעות הידיים

תודה על השאלות והתשובות עניתם לי בדיוק למה שאני צריכה. התחילו אותם כאבים לפני שבועיים אני ממש בלחץ מזה. הרופא המטפל לא אמר לי כלום ממה שאתם כאן כותבים ויש לי את אותן התופעות לכן אחזור לרופא בבקשה לבדיקה חוסר ויטמין Dתודה

כאבים במרפקים ובכפות הידיים והאצבעות נובעות מלחץבצוואר ובחוליות

כיום אני גם סובל מכאבים במרפקים ובכפות הידיים ובאצבעצבעות עקב לחץ על החוליות בצווארהמלצה שלי היא לפרוח אלוורה בשתי כפות הידיים ולעסות תידיים עד ספיגת האלוורה וכן אם תוכלי להשיג צמח בשם שרביטן תוציאי ממנו תמים לאחר רתיחה של שעתיים ותשתי פעם בבוקר ופעם בלילה זה יקל לך מאד על הכאבים

זה נשמע כמו פיברומיאלגיה

השאלה, כמובן, אם גם יש סימפטומים אחרים כדי להניח שזו פיברו.
בכל מקרה, מהנסיון שלי, שילוב של יוגה, דיקור ו 1600 יחבל של ויטמין Dהוביל לשיפור משמעותי בסימפטומים.