הורים מואשמים לשווא על טלטול תינוקות בגלל חוסר ויטמין D בתינוקותיהם.

הפתולוגית איירין שיימברג מבית החולים המלכותי של לונדון בווייטצ'אפל, אמרה שסימנים לכאורה של התעללות יכולים להיגרם על ידי רככת קשה, שהיא סימפטום של מחסור חמור בויטמין D.
היא הזהירה כי יתכן שילדים נלקחו לטיפול בלי שום סיבה וקראה לבדיקה דחופה לאחר שמחקריה הראו שחוסר ויטמין D הוא גורם של יותר מ -30 מקרים בלתי מוסברים של מוות בעריסה.

וועדה צריכה לשקול את גיל הילדים, מין, גזע "ואת הדרך שבה משפחות אלה חיות  ,"אמרה ד"ר  שיימברג, "במיוחד כאשר הילדים חיים עדיין  באמנה בזמן שהם יכולים להיות חזרה בחיק משפחותיהם."
מקרי הרככת הרקיעו שחקים בקרב ילדים בלונדון. רופאים מאשימים את חוסר החשיפה לקרני השמש או תזונה לקויה. חוסר ויטמין D יכול להוביל לעצמות שבורות, חולשת שרירים, דלקות כולל שחפת.  מחקר בשנה שעברה הראה שרבע מהפעוטות של בריטניה סבלו מחוסר ויטמין D במחזור הדם שלהם.
קצין הרפואה הראשי של אנגליה, דאם סאלי דייויס, ייעץ לאנשי מקצוע בתחום בריאות לשקול תוספת ויטמין D לקבוצות סיכון.
הממצאים של ד"ר שיימברג באו בעקבות הגילוי שלה בשנת 2009 של רככת מולדת אצל תינוק שהוריו הואשמו בטלטולו עד למוות. חנה אל אלאס, 19, ורוהאן ריי, 22, זוכו מהריגת תינוקם בן ארבעה חודשים  Jayden לאחר שמושבעים שמעו שרככת חמורה יכולה לגרום לשברים שלו.

הידיעה המקורית Shaken' babies suffering from vitamin D deficiency'