כמות טיפות

שלום, אני בת 24 וסובלת מנשירת שיער חמורה (גם מהגבות והריסים). בבדיקת דם שעשיתי לפני חודש וחצי נמצא שרמת הויטמין שלי בגוף היא 7.8 ng/ml שזה ממה שהבנתי מחסור חמור. רופא המשפחה שלי נתן לי תוסף תזונה D3 לתינוקות (200 יחב"ל לטיפה) והורה לי לקחת 7 טיפות ביום. אחרי שיצא לי במחשבון פה באתר שאני צריכה לקחת בערך 27 טיפות ביום - דיברתי איתו על זה והוא אמר שהמינון המקובל הוא בין 5-10 טיפות ביום ושבמידה ויש לי מחסור משמעותי ואני פוחדת ש-7 לא יספיק לי אני יכולה לקחת 10 ביום.

האם 10 טיפות ביום זה טוב ביחס לכמות הויטמין בגופי? זה מספיק?

.

שלום לך,

אם משקלך בסביבות הממוצע של אדם בוגר ספק אם 10 טיפות ביום של 200 יחב"ל יביאו אותך למינימום סביר.

מאחר ואת במחסור חמור, אני מציע שבמשך שבוע תקחי 30 טיפות ביום כדי להעלות בזריזות את רמת הויטמין. לאחר מכן 15 טיפות ביום ולבצע בעוד 3 חודשים בדיקה נוספת ותיקון מינון לפי הצורך.

חשוב להמשיך בנטילת הויטמין גם לאחר התייצבות על רמה תקינה כי הגוף משתמש מו באופן קבוע. 

אין בטחון שתיקון רמת ויטמין D יפסיק את התופעות שתיארת כי נשירה יכולה להגרם מהרבה סיבות שונות ומשונות. בכל מקרה, יש לשמור על רמה תקינה של ויטמין D כדי להימנע מכל מיני בעיות בריאותיות

גדי

היי, משקלי 55 ק"ג

היי, משקלי 55 ק"ג וגובהי 1.60. עובדה חשובה נוספת היא שאני מתנזרת מהשמש לחלוטין וכל תצרוכת הויטמין D שלי מגיעה רק מהטיפות.

אני חייבת לציין שהתחלתי לקחת כ-27-28 טיפות מהיום הראשון ולא 7 כמו שהמליץ הרופא (בדקתי במחשבון כאן כבר בהתחלה והחלטתי לפעול על פיו ולא להקשיב לרופא). אך לפני שבוע שאלתי אותו לגבי העניין וכשהוא הרגיע אותי ש-10 זה מספיק וטוב הורדתי מ-27 ל-10. וביומיים האחרונים אני מרגישה בנשירה מוגברת יותר. שוב, אני לא יודעת אם הנשירה התגברה עכשיו עוד יותר דווקא בגלל הורדת מינון של ויטמין D בהכרח- יכולות להיות הרבה סיבות לנשירה כמו שאמרת וייתכן שזאת לא הסיבה בכלל, אבל זאת בהחלט אפשרות. היתה לי תחושה ש-10 זה לא מספיק.

אעשה כעצתך ואקח 30 טיפות מהיום למשך שבוע ולאחר מכן 15. רציתי רק לחדד את הנ"ל כדי לוודא שזה מה שאני צריכה לעשות באמת.

המון המון תודה