מחסור בויטמין D

שלום רב
בעקבות חשד למס בעיות אפשריות בריאה, בינהין וסקוליטיס ו/או סרקואידוזיס ביקשתי מרופא המשפחה לבצע בדיקת דם לויטמין D שע"פ האינטרנט קשור לאחת מבעיות אלו. במהלך ינואר ביצעתי בדיקת דם לויטמין D25, והתוצאה היתה 11.1nmol/L, מתוך הממדים (75.0-250.0) נראה כי התוצאה נמוכה ביותר. מה עליי לעשות?
תודה רבה
יעל

.

שלום יעל,

את נמצאת ממש במחסור חמור של הויטמין ואת חייבת בהתייעצות רפואית כדי לתקן מצב זה. תיקון המצב כרוך במינונים גבוהים שהרופא צריך לרשום לך ולאחר המינונים הגבוהים את חייבת לצרוך את הויטמין באופן קבוע ו"לכוון" את התצרוכת על פי בדיקות של אחת לחצי שנה.

אגב, אשמח אם תפתחי את המאמר האם יש לי מספיק ויטמין די? ותעני לי כמה תשובות "נכון" יש לך בעמודה ימנית וכמה בעמודה שמאלית שבטבלה.

תודה.

גדי

גדי שלום ראשית,

גדי שלום
ראשית, תודה רבה על תשובתך וסליחה על העיכוב
ובכן, לשאלתך, בעמודה ימנית יש לי 3 תשובות נכון (חשיפה לשמש, צעירה מגיל 40, גוון בהיר)
ואילו בעמודה השמאלית יש לי 4 תשובות נכון (עבודה במבנה סגור, בים מיד שמה קרם הגנה, יש לי ימים של חשיפה ללא קרם, וכיום- אני בעודף משקל)

אגב, בגלל ניסיוני הרב בהוצאת נגעים מהעור וכן גוון עורי הבהיר יחסית, אני מאוד מקפידה להיזהר מהשמש על כן כמעט ואיני הולכת לים או לבריכה בקיץ, אך כמובן שאם היה ואלך עוד בבית אני אמרח על כל גופי קרם הגנה. אך ביום יום (חורף או קיץ) איני שמה קרם הגנה כלל.

תודה
יעל