מחסור בויטמין d

שלום! לפני מספר ימים קיבלתי תוצאה של בדיקת ויטמיןD בדמי.התוצאה הראתה 65.4.הרופא אמר לי לקחת כל יום 10 טיפות מהויטמין.אני אכן נוטלת 10 טיפותשל 400 יב"ל בכל טיפה.הוא גם אמר שקיימת אפשרות לשתות את כל הבקבוק פעם בחודש.אני יודעת שקיימת האפשרות הזו.שאלתי:א.מה עדיף כל יום או פעם בחודש.ב.האם חובה ליטול את הטיפות רק עם הארוחה?ג.במידה ולוקחים כדורים אחרי הארוחה רצוי באותה ארוחה לא ליטול את הטיפות .או שאין שום קשר.ד.אני יודעת שמי שנוטל קלציום עם D3 חייב לקחת את הקלציום כשעתיים ומעלה אחרי ארוחה חלבית.תודות

.

שלום לך,

אני מניח שהתכוונת ל-4.65 . לא ציינת אם התוצאה היא ב-nmol/l או ng/ml. בכל אופן בשני המקרים מדובר ברמה מאד נמוכה של הויטמין.

לשאלותייך:

א. מחקרים הראו תוצאות דומות בנטילה יומית, שבועית וגם חודשית של המינון התקופתי הכולל המתאים. אך לדעתי הפרטית עדיפה נטילה יומיומית.

ב. מחקרים הראו ספיגה יעילה יותר כאשר הויטמין נלקח עם הארוחה העיקרית של היום והיא מכילה מרכיב שומני כלשהו

ג. אין קשר ואין סתירה בין נטילה של הויטמין לנטילה של כדורים אחרים.

ד. אין לי ידע לגבי ספיגת הסידן בהקשר של ארוחה חלבית. בכל אופן, אין בעיה של ספיגת ויטמין D עם מוצרי חלב. ואת יכולה לקחת את הטיפות עם כל סוג של ארוחה. כמות ה-D3 שיש לך בכדור של קלציום עם D3 ממילא נמוכה ביחס ל-4000  יחידות שאת לוקחת. את יכולה לקחת את הכדורים בכל זמן שאת רוצה בלי קשר לויטמין D 

יש לזכור שהגוף משתמש בויטמין באופן קבוע ולכן גם לאחר הגעה לרמה טובה יש להמשיך ולצרוך אותו ולבצע בדיקות מעקב ותיקוני מינון לפי הצורך.

גדי