23.9בשנת 2014 היה לי ויטמיןdאתמול עשיתי בדיקה ויצא 29.3האם זה בסדר או שאני צריך לקחת קפסולות?

ב2014התוצאה של ויטמין dהיתה לי23.9אתמולעשיתי בדיקה יצא 29.3אני סובל מכאבים בכף היד והאצבעות מלחץ בצוואר האם אני צריך להשתמש בקפסולות של ויטמיןd או שהבדיקה סבירה?

.

שלום לך,

אני מניח שהתוצאות עליהן אתה כותב הן ב-ng/ml . אם אכן כך, תוצאה של  29.3ng/ml היא מעט גבולית נמוכה והייתי מציע לקחת תוספת של 800 יחב"ל ליום. איני חושב שיש קשר בין הכאבים שאתה מתאר לבין רמת ויטמין D שלך.

אם התוצאה היא ב-nmol/l, אז התמונה היא שונה לגמרי. אתה בחוסר משמעותי של הויטמין וייתכן שהכאבים שאתה מרגיש הם אכן תוצאה של החוסר. ולפי מחשבון ויטמין D אתה צריך לקחת 2800 יחבל ליום.

הערה: גם לאחר הגעה לערך מטרה יש להמשיך ולצרוך את הויטמין באופן קבוע כי הגוף משתמש בו באופן קבוע. כדאי לבצע בדיקות תקופתיות לצורך התאמת מינון לעונות השנה ולחשיפה לשמש.

גדי

ויטמיןd

אכן התוצאה היא בngכפי שציינת מה מומלץ לקחת בכדורים או בטיפות?ואיך אדע לאחרהלקיחה אם אכן זה גדל הערך כי הקופה רק אחרי שנה נותנים שוב בדיקה והאם ארגיש שינוי בכאבים לטובה לאחר הלקיחה תוודה מראש

ויטמיןd

המרתי בטבלה ת29.3ngויצא ליל75nmזה בסדר לי הnm?

.

שלום לך,

לא ידוע לי על הבדלים בספיגה בין נטילה בכדורים או בטיפות. אין אפשרות לדעת את רמת הויטמין ללא בדיקה. 

רמת ויטמין D שלך כי היא רק מעט גבולית נמוכה. וכפי שכתבתי מקודם, איני חושב שיש קשר בין הכאבים שאתה מתאר לבין. ולכן איני יודע אם תרגיש הטבה בכאבים.

מבחינת המידות, כפי שמעבר מאינצ'ים לסנטימטרים אינם משנים את האורך הנמדד ומדובר באותו אורך שמבוטא בצורה שונה,  כך ההמרה מ-ng/ml ל-nmol/l אינם משנים את תוצאת המדידה אלא היא מבוטאית בצורה אחרת.

גדי