שיזוף

שלום,

אשמח לעצות בנוגע להשתזפות נכונה ראשונה ומה דעתך, בנוגע לכל תחום השיזוף (הבלאגן וההפחדות שהתקשורת וכל מיני אינטרסנטים מפרסמים ורק... פוגעות מאשר מועילות).

תודה!

תומר

.

שלום לך,

דעתי היא שכמעט כמו כל דבר בחיים, הכל זה שאלה של מינון ותזמון. גם מים שבלעדיהם אין לנו חיים יכולים להרוג אותנו בשתייה מופרזת (הרעלת מים). לדעתי הפרטית, לא מקצועית ולא רפואית, שיזוף מתון ומבוקר בשילוב עם בדיקה תקופתית אצל רופא עור יכול להביא לרמות ויטמין D סבירות תוך כדי סיכון מינימלי. ניתן כמובן להגיע לרמת ויטמין D תקינה ללא שיזוף ע"י לקיחת טיפות/קפסולות. בתקופה שבין סוכות לפסח אני מציע בכל מקרה לקחת תוספת של טיפות/קפסולות.

גדי

תודה גדי. זו

תודה גדי.
זו בדיוק דעתי ואכן, הבאתי את דוגמת המים.

כלומר, הכל עניין של מינון ונראה, שאכן כל היציאה מפרופורציה בנושא החשיפה לשמש (שמנסים להגיד, שצריך להימנע), מונעת מאינטרס (כלכלי).
הבעיה היא, לך תסביר זאת לציבור הפחדן, שלא משתזף בגלל הבעיה הזו (ולמעשה, חוסר בשיזוף הוא זה שמגדיל את הסיכוי לסרטן, כי הגוף מאבד את ההגנה ושוכח את הרגליו).

אני יודע זאת, אך קשה להסביר זאת למשפחתי...

כמובן-אני מדבר על מי שמסוגל להשתזף ולא על מי שאינו מותאם לכך (ג'ינג'ים וכל בהירי השיער והעיניים), שחסר להם מלנין.

לכן, האם תוכל להמליץ כיצד צריך להשתזף בפעם הראשונה (בן 18, עם שיער חום ועיניים חומות)?

תודה.

דרך אגב

זה די ידוע, שתוספי התזונה לקבלת ויטמין D אינם מספקים, מכיוון שהגורם שמפעיל את המנגנון הינה אך-ורק השמש.

 שלום

 שלום לך,

ראה כמה ויטמין D צריך לקבל מהשמש.

 בהקשר של ויטמין D; התוסף שאנו לוקחים דרך הפה זהה לזה שנוצר בעור. כל המחקרים בנושא למעט המחקרים שנגעו ישירות לנושא החשיפה לשמש, נעשו ע"י נטילה דרך הפה.

גדי