חוסר בויטמין D

שלום

בבדיקות דם יצא שרמת ויטמין D אצלי היא 32.5 nmol/L כאשר טווחי הנורמה הם 72-250
האם יש צורך לקחת כדורים של ויטמין D?

תודה מראש
קארין

שלום קארין, 

שלום קארין,

  72nmol/l הם 28.8ng/ml . בקופ"ח מכבי רמת המינימום המוגדרת היא 32ng/ml. המומחים טוענים שהרמה האופטימלית צריכה להיות בין 40 ל-60 ng/ml שזה 100-150 nmol/l.

כדי להגיע לרמות אלה את צריכה לקחת ויטמין D כתוסף. לפי הרמה שלך, את צריכה תחילה מינון גבוה כדי להשלים את החוסר ולאחר מכן לשמור על צריכה קבועה של התוסף ולהתאים את המינון לפי בדיקה של אחת לחצי שנה.

גדי

המשך

תודה רבה על התשובה.
אתה יכול להגיד לי בבקשה איזה סוג של כדורים הכי מומלץ לקחת ואת הכמות היומית של הכדורים שאני צריכה ליטול?

.

שלום קארין,

לצערי איני יכול להמליץ על מוצר ספציפי. לדעתי כולם טובים. ניתן לרכוש כטיפות (יש יצרנים שונים עם טעמים שונים), ככדורים, קפליות. ניתן גם לרכוש באינטרנט. השאלה היא מה דרך הלקיחה הנוחה לך ביותר, הטעימה לך ביותר ומתאימה לכיסך.

איני יכול לקבוע עבורך מינונים במקום רופא. אני כן יכול לכתוב לך ש-400 יח' ליום של המינון המומלץ ע"י משרד הבריאות לא יספיקו עבורך. אני מאד ממליך להתייעץ עם הרופא ולהכנס למשטר של בדיקת הויטמין אחת לחצי שנה ולפי התוצאה להחליט על המינון בתקופת החורף ובתקופת הקיץ.

אשמח אם תפתחי את המאמר האם יש לי מספיק ויטמין די? ותעני לי כמה תשובות "נכון" יש לך בעמודה ימנית וכמה בעמודה שמאלית שבטבלה.

גדי

המשך

הבעיה שרופאת המשפחה שלי לא חושבת שיש לחוסר ויטמין זה חשיבות ועל כן איני צריכה ליטול כדורים, היא טוענת שעושים בדיקות אלא סתם... לכן רציתי לדעת אם יש איזה סוג של כדור מומלץ שמכיל 100% ויטמין D.

לבקשתך.. בשאלון.. עמודה ימנית 3 נכון עמודה שמאלית 4 נכון

תודה שוב

..

שלום קארין,

גם רופא המשפחה שלי חשב שאין לזה חשיבות ולא הסכים לרשום לי בדיקה. אז פשוט החלפתי אותו עד שמצאתי מישהו שגם לדעתו אין לזה חשיבות אך לפחות מסכים לרשום לי בדיקה. רופאי המשפחה לצערי אינם מעודכנים די בכל הנושא של ויטמין D וזאת אחת הסיפות שהקמתי אתר זה.

לגבי מינון, הוא צריך להיקבע על פי בדיקה תקופתית. ניתן להשיג ויטמין D בצורת טיפות או כדורים בבתי מרקחת וחנויות טבע לפי מה שיותר נוח לך ללקיחה.

גדי