עזרה

היי אני בן 39 בעבר היה לי מחסור בוויטמין די אומנם לא מתחת לנורמה אבל לקחתי טיפות מאז עברו כ4 שנים בבדיקה האחרונה יצא לי ערך של 34 קופח מכבי אז זה בטווח המספק אבל הגבול התחתון כי עד 32 זה תת רמה
האם מומלץ לקחת טיפות ? ראיתי שהמלצת להגיע לרף ה40
כמה טיפות אצטרך לקחת ? אני לא נעול על זה כמה יחבל יש בכל טיפה תודה

.

שלום לך,

אם תוצאת הבדיקה האחרונה היא ללא לקיחת טיפות, אתה יכול לקחת עכשיו בקיץ טיפה אחת של 400 יחב"ל ליום (היחב"ל מודפס על האריזה) ו2 טיפות ביום בתקופת החורף. זה אמור להחזיק אותך סביב 40.

גדי

תודה גדי אבל

תודה גדי אבל לפי המחשבון רשום שאני צריך כ1000יחבל אז אם טיפה אחת זה 400 איך זה מגיע ל1000?

.

שלום לך,

רמתך היא 34. 

400 יחב"ל אמורים להוסיף לך ל-38. אם נקח בחשבון שהשמש בקיץ תוסיף לך, אז אתה יכול להגיע ל-40 ואולי יותר (בתלות כמה תיחשף לשמש).

בחורף ללא שמש ייתכן שרמתך תהיה 34 + 8 (כתוצאה מתוספת של 800 יחבל). ואז תיאורטית רמתך תהיה 42.

זהו יותר משחק של ניסוי וטעייה ולא מתמטיקה מדוייקת של שליחת "בראשית" לירח.

גדי

תודה גדי. הרופא

תודה גדי. הרופא אמר ש34 זה מספק. אבל בכל זאת אני חושב שאנשים לעצתך ואקח טיפה ליום כדי להגיע 40. טיפה ישר ללשון או על פרוסת לחם ?

.

שלום לך,

משיקולי נוחיות, כדאי על פרוסה, בסקויט, עוגיה עם הקפה של הבוקר וכו'.

אגב, מעניין אותי אם אתה לוקח מזונות מועשרים בויטמין או נחשף לשמש באופן מבוקר, או לקחת טיפות עד לפני זמן קצר (הויטמין נשמר בגופנו לחודשיים שלושה). בדרך כלל אין אפשרות להגיע לרמות תקינות ללא לקיחת התוסף או חשיפה לשמש.

גדי

היי אני מעריך

היי אני מעריך שהתזונה שלי לקוייה ואני אוכל אוכל סטנדרטי לחלוטין בלי דגש מיוחד על משהו. רוב היום אני כמו כולם במשרד. ימי שיש אני משתדל לטייל רגלי ובקיץ לשבת בים בימי שישי כשעתיים שלוש אבל כן מקפיד לשים קרם הגנה במיוחד בפנים וכתפיים
הרמה שלי 34 שזה דיי מגרד את הרף התחתון במכבי
בפברואר הייתי בברזיל מן הסתם נחשפתי לשמש יותר ובדצמבר הייתי בניו זילנד שם היה קיץ אז גם שם נחשפתי. והאמת בפברואר לקחתי טיפות ויטמין די אולי לשבוע לא יותר
אז אולי אפילו יש לי חוסר והתוצאה לא משקפת את המציאות ככ?

.

שלום לך,

לפי מה שאתה מתאר, לא ברור לי איך הגעת לרמה יחסית טובה ללא לקיחת תוסף באופן משמעותי וללא חשיפה לשמש. זה רק מדגיש את הצורך לעשות בדיקה ולא לסמוך על השערות. וכמו שאני אומר לא פעם: לכל גוף ה"מתמטיקה" שלו.

גדי

אני מעריך כפי

אני מעריך כפי שאמרתי שהייתי חשוף הרבה לשמש בברזיל וניוזינלד בפברואר מרץ. את הבדיקה עשיתי בתחילת מאי ויצא 34. שזה תוצאה אולי טובה אבל לא מספקת כמו שאתה אומר.
אז כדאי לקחת טיפה ביום לדעתך כן?
אגב שמעתי שהערכים המומלצים בארהב יותר גבוהים מאלו שממולצים פה יכול להיות ? תודה

.

שלום לך,

ויטמין D מחזיק בגוף כחודשיים שלושה. כך גופנו "מתוכנן". לאגור אותו בקיץ ולהשתמש בחורף. כנראה בברזיל וניוזילנד היית בסביבות 50 ועכשיו אתה בירידה. אם אתה מתכוון להיחשף לשמש בקיץ במידה רבה, אין צורך לקחת. או מקסימום טיפה אחת. אם לא, כדאי שתיקח יותר - 2,3 טיפות ביום. בחורף - 4-5 טיפות.

גדי

אחלה. בקיץ אני

אחלה. בקיץ אני נחשף לשמש אז אני אלך על טיפה ליום בנתיים טיפה שניים. יכול להיות שההמלצה בארהב לערכים תקינים גבוהה מזו שלנו?

.

שלום לך,

יש ויכוח בין אסכולות שונות לגבי רמה מומלצת של ויטמין D. אתה יכול לקרוא על כך בקישור זה

גדי