חסר ויטמין די

שלום. בבדיקת דם נמצאה רמת ויטמין די  של 47 nmol/l.
אני בת 47,איני נחשפת לשמש ועורי בהיר עם נמשים. מהו המינון המומלץ לבליעה ליום על מנת לעלות את רמת ויטמין D?
האם טבליות די-ויט של חברת מדיטק יעילות? האם חובה לשלב ויטמין די  עם טבליות סידן?
תודה

.

שלום אורחת,

47nmol/l זה 19ng/ml. כדי להגיע ל-32ng/ml את צריכה (לפי "כלל אצבע") 1300 יח' ליום. 7 טיפות זה 1400 יח'. יש לחזור על הבדיקה לאחר כשלושה חודשים ולהמשיך בצריכה כדי לשמור על רמת ויטמין D קבועה.

איני מכיר את טבליות די-ויט ואת תכולתן. בכל אופן, את צריכה בערך את המינון שהזכרתי.

לגבי סידן, בדרך כלל אין צורך בתוסף סידן אצל אנשים שתזונתם מכילה את כמות הצריכה היומית המומלצת. 

גדי

נחשפתי רק

נחשפתי רק לאחרונה לכך שיתכן שהבעיות שיש לי הן מחוסר בויטמין די . והבעיות. נשירה עצומה. כאבים בעצמות וכו' עלי לציין שאני שומרת מאוד על אורח חיים בריא הכוללת תזונה ברובה ירקות ופירות חיים כמובן חלבונים אורגניים ושאר דברים אורגניים ונמנעת לחלוטין מג'נג פוד כמו כן מקפידה על פעילות גופנית סדירה- 4 פעמים בשבוע הליכה ועוד פעם בשבוע יוגה ולמרות הכל הכאבים והנשירה בעינם. באופן אגבי הרופא העלה את האפשרות שיש לי חסר בויטמין די ושלח אותי לבדיקות ואכן התוצאה 17. מתוך קריאה בפורום אני מבינה שהתוצאה נמוכה מאוד מה לעשות? האם התשובות נשלחות למייל שלי? אם לא כיצד אדע מתי אני נענית או לחילופין איך שוב להיכנס לכאן , במקרה מצאתי את הפורום הזה.

תודה רבה אורה

.

שלום אורה,

הרמה המינימלית היא 32ng/ml. לפי "כלל אצבע", את צריכה כ-1400 יח' ליום כדי שתגיעי לרמה זאת. אפשר לקבל מינון זה ע"י טיפות (יש יצרנים שונים. בררי בבית מרקחת). זמן התייצבות על הרמה החדשה יכול לקחת כחודשיים-שלושה. צריך לחזור על הבדיקה לאחר תקופה זאת ולהמשיך לצרוך את הויטמין ולבצע מדי תקופה בדיקה חוזרת.

לצערי אין במערכת פורום זה אפשרות לשליחת מייל אוטומטי.

גדי

תודה

תודה גדי

בינתיים אני קראתי הרבה מהמאמרים שבאתר זה ,ומתוך המאמר 'כמה ויטמין די צריך לקבל' הבנתי שאני צריכה בין 1500-2000 יחידות ליום. מדבריך אני מבינה שאין כמוסות המכילות את הכמות הזו אלא ניתן לקבל בטיפות. איזה חברה מומלצת?

תודה אורה

.

שלום אורה,

לא ידוע לי על יתרון של טיפות מיצרן מסוים על פני יצרן אחר. ידוע לי שיש טעמים שונים ליצרנים שונים. נסי לפי הטעם.

אם את דווקא רוצה כמוסות, את יכולה לרכוש במינון של 1000 ו 2000 יח' בחו"ל דרך האינטרנט  (אמזון או אתרים אחרים).

גדי