אלפא די 3

.

שלום לך,

ויטמין D משמש בעצם חומר גלם שלאחר מספר תהליכים (בכבד ובכליה) מתקבל בסופו של דבר הורמון שנקרא קלציטריול.
הקלציטריול הוא בעצם ההורמון הפעיל של ויטמין D3. אלפא D3 הוא "אנאלוג" (דומה בפעילותו) לקלציטריול. לפעמים יש צורך "לעקוף" את התהליך של הפיכת ויטמין D לקלציטריול אז במקום לתת את הויטמין, נותנים אלפא D3. בעבר יוחסו לקלציטריול רק תפקידים הקשורים במשק הסידן ובניית העצם בגוף. כיום ידועה השפעתו בתהליכים רבים בגוף ביניהם השפעתו על המערכת החיסונית. 

גדי

ויטמין אלפא די 3

תודה על תשובתך.
אם כן לאדם רגיל שיש לו חסר בויטמין די מה עדיף לקחת די 3 רגיל
או אלפא די 3
ומהו המינון של אלפא די 3
בדי רגיל יש יחידות 400 או 800
באלפא די 3 המינון הוא mcg
תודה על התשובה

.

שלום לך,

הבדיקה הסטנדרטית של ויטמין D היא (Vitamin D 25 (OH (נקרא גם קלצידיול). רמת קלצידיול נמוכה מטופלת בדרך כלל ע"י מתן תוסף ויטמין D3. אתה יוכול להיעזר במחשבון ויטמין D  כדי להעריך את המינון הנדרש.

גדי

עוד שאלה

אמרת שאלפא D3 הוא אנאלוג.
האם יראו את התוספת שלו בבדיקות דם (Vitamin D 25 OH)?

.

שלום לך,

אלפא D3 הוא אנאלוג ל   1,25dihydroxyvitamin d שהוא תוצר של (Vitamin D 25 OH). אם לוקחים אלפא D3 לא ייראו את התוספת שלו בבדיקת Vitamin D 25 OH.

הפורום אינו מהווה קורס ללימודי ויטמין D אלא בא לענות על שאלות מעשיות בנושא הויטמין. אני מבקש לא לשלוח שאלות תיאורטיות. 

גדי

שלום,אני אחרי

שלום,אני אחרי כריתה מלאה של בלוטת התריס בלוטות הסידן לא עובדות טוב ויש חוסר בסידן יש לי את רוב תופאות לוואי שיש ב אלפא די 3 כגון סכרחורות כעב שרירים התכוצויות סחרחורות מעברי בצבי רוח כעביבטן פחילה אני נוטלת קלציון סאנדוז 3 טבליות ביום של 600 גר , גם אלפאדי 3טבליה אחת ביום קלציום בתבך התחתון של הנורמא יוטירוקס נוטלת 150 TSH בנתיים 22 מאיפו יכלים להיות התסמינים האלו כל התסמינים מתאימים ל אלפאדי 3 אולי אפשר להחליף את אלפא די 3 דרך חיים טיפות ויטמין די 3

.

שלום לך,

אלפא D3 הוא אנאלוגי להורמון הפעיל של ויטמין D. הכליה הופכת את הויטמין D3 להורמון הפעיל. אנשים הסובלים מבעיות מסוימות בכליות נוטלים אלפא D3 כי כליותיהם אינן מסוגלות להפוך את הויטמין D3 להורמון הפעיל.

לא ציינת אם את סובלת מבעיות בכליות ואיני יודע מה הסיבה שאת נוטלת אלפא D3. התייעצי עם הרופא. 

גדי