נתונים על קרינת UV בזמן אמיתי בארץ

שלום לאדמין ולכולם
מי שמעונין לדעת את קרינת השמש מבחינת קרינה סולארית וקרינת הUV בזמן אמיתי יכול למצוא זאת בלינק המצורף.
http://www.weatherlink.com/user/shechaniaweather/index.php?view=summary&...
מדובר בתחנה מטאורולוגית על גג ביתי בשכניה בגליל. גובה התחנה 400 מטר מעל פני הים והקרינה בה מיצגת את רמת הסיכון ופוטנציאל השיזוף \ יצור ויטמין D בכל אזור מרכז הארץ והצפון עד גובה של כ1000 מטר מעל פני הים. ניתן להיכנס לתחנה ולדעת את רמת קרינת הUV בכל זמן ועל פי כך לדעת כמה זמן מותר להיות בשמש בזמן אמיתי.
מדד קרינת הUV נתון בערכי UV INDEX וזהו כבר נתון רלוונטי ישירות לסיכון להישרף. כמובן שהסיכון האישי שלנו להישרף הוא מכפלה של רגישות העור שלנו (הצבע שלו או רמת השיזפון) באינדקס הUV.
הקרינה המקסימלית שמדדתי בשנתיים האחרונות היתה 12 בשבוע של אמצע יוני. באזור 12:00- 13:00 בצהריים
בעונה זו של אמצע אוגוסט הקרינה המקסימלית היא 9.5
המשמעות של 12 היא שאדם בעל עור בהיר ישרף תוך כ10 דקות ואדם שזוף ישרף תוך כ30 דקות (כלומר גם השזופים בינינו ישרפו ביום בהיר באמצע יוני בצהריים)
המשמעות של מדד מקסימלי 9 היא שאדם שזוף לא ישרף כלל מפני שאין מספיק שעות עם ערך כזה כדי לשרוף אותו. אדם בהיר ישרף אפילו באינדקס מקסימלי 6 או 7.
למנהל האתר- אתה יכול לשים לינק לתחנה בקישורי האתר. התחנה משמשת אנשים רבים כדי לדעת מתי ולכמה זמן עליהם לצאת לשמש על מנת להשתזף (ליצר ויטמין D) מבלי להישרף.
טיפ למי שבטעות נשרף- ברגע שגיליתם כי נשרפתם, כלומר העור נהיה אדום, מתחיל לשרוף או חס וחלילה להוציא שלפוחיות, מייד למרוח עליו ויטמין E נוזלי, או מבקבוק או לנקב קפסולה ולסחוט את הויטמין על העור. ויטמין E פועל כפלא למניעת כוויות שמש ונזקי שמש. אנחנו כמשפחה שלא מתקרבת לקרם הגנה משתמשים בויטמין E למניעת נזקי קרינה אם במקרה נחשפנו זמן ארוך מדי באינדקס קרינה גבוה מדי
בהצלחה ביצור ויטמין D מהשמש
גיא בן צבי

.

תודה לך גיא. אוסיף קישור בדף כמה ויטמין D צריך לקבל

גדי