לא להאמין!!!

גדי שלום, לפני כמה שבועות שלחתי שאלה על מחסור חמור בויטמין , על תופעות של חולשה ורעד בידיים, הרופאה שלחה אותי לנוירולוג לבדיקת טרשת נפוצה. אני התחלתי לקחת ויטמין D והעלתי את הרמה (שהיתה נמוכה במשך שנים!) לא להאמין- אבל אני מרגישה בן אדם חדש! אני חושבת שזה מוזר שויטמין משפיע בצורה כזאת חזקה אבל זו המציאות!!!
תודה לך על שהעלת את הנושא למודעות, כי ללא זה - לא יודעת איפה הייתי היום. שיהיה ברור- הרופאה בזמנו המליצה לי לקחת 10 טיפות ליום, שלא עזרו לי, כשלקחתי 20 טיפות ליום התחלתי להרגיש טוב. תודה רבה.

בהמשך למה

בהמשך למה שכתבתי- אני רוצה לשאול - במהלך 9 השנים האחרונות ילדתי 3 ילדים. עם כל הכתבות שהויטמין משפיע על בניית השלד של העובר- האם לא נהיה נזק לילדי עקב הרמה הנמוכה של הויטמין שהיה לי? עלי לציין שלא ממש הקפדתי על מתן ויטמין D לילדי עד גיל שנה. האם יש לי מה לעשות היום?

.

שלום לך,

אני שמח לקרוא שאת מרגישה בן אדם חדש. זה לא מוזר ש"ויטמין" משפיע בצורה בזאת כי זה נקרא "ויטמין" בטעות כי כך חשבו כאשר גילו אותו. למעשה הויטמין הוא חומר הגלם של הורמון בעל חשיבות עליונה בהרבה רקמות בגופנו. מסתבר ממחקרים בשנים אחרונות שיש לפחות 36 סוגי תאים בגופינו (כולל תאים של המערכת החיסונית) בהם נמצא קולטן להורמון הפעיל של הויטמין (קלציטריול - 1,25 דיהידרוקסיויטמין D).

לגבי הילדים, מה שהיה היה. ולא רק אצלך אלא במאות אלפי משפחות. אני מציע מעכשיו לבדוק אצל הילדים את הרמה ולדאוג שרמת הויטמין תהיה תקינה (ראי מחקר מ-2008 חסר בוויטמין D בקרב ילדי ישראל: מגפה נסתרת. איני מאמין שהמצב השתנה מ-2008 )

גדי